Kanalice i sifon za tuš REA Bath

Kanalice i sifon za tuš neizmjerno su važni prilikom svakog tuširanja. Oni nam omogućuju da se bezbrižno tuširamo i ne brinemo o tome hoće li naša kupaonica biti poplavljena. Osim toga, kanalice i sifoni također sprječavaju nakupljanje prljavštine - što može začepiti odvode i dovesti do većih problema. Vrlo je bitno odabrati kvalitetne proizvode, stoga pogledajte Bazzarovu odličnu ponudu!


48 proizvoda u kategoriji Kanalice i sifon za tuš REA Bath

48 proizvoda

Tuš kanalice

U današnje vrijeme sve je popularniji moderan izgled prostora u kojem živimo, zato su tuš kanalice savršen izbor za svaku kupaonicu. Walk in tuš postao je gotovo nezaobilazan u svakoj kupaonici, a tuš kanalice i sifoni pravi su partneri svakog walk in tuša. Ovaj tip tuša vrlo je popularan baš zbog svojih prednosti - lako se čisti, lijepo izgleda i može se uklopiti u svaku kupaonicu. Tuš kanalice neizostavne su pri ugradnji walk in tuša jer su vrlo učinkovit način odvodnje vode iz tuš kabine, a zapravo su vrlo neprimjetne i elegantno se uklapaju u svaku kupaonicu.

Za ugradnju tuš kanalice potrebne su dobre pripreme područja gdje se ugrađuje. Morate postaviti dobru hidroizolaciju jer ako to ne napravite, voda neće curiti gdje treba, nego u najgorem slučaju, susjedu u stan ispod. Ovaj posao može obaviti netko tko i nije nužno vodoinstalater, ali da biste vi bili što sigurniji u kvalitetu izvedbe radova, ipak se preporuča pozvati profesionalce da odrade ovaj dio posla. Još jedna bitna stvar, koja vam osigurava ugodno tuširanje bez brige, je pravilan pad. Ako vam pad u tušu nije pravilan i voda ne ide u kanalicu, ona će vam ili ostajati u tušu, ili u najgorem slučaju iscuriti u kupaonicu. Takav scenarij svakako ne želite, a da biste bili u potpunosti sigurni u kvalitetu odvoda morate imate i fuge koje će sve finalno upotpuniti i vaš će tuš biti izvanredan način za opuštanje.

Čišćenje tuš kanalica, također je, vrlo jednostavan zadatak. One imaju poklopac koji se samo treba lagano podići i odmah imate uvid kakvo je stanje u vašoj kanalici. Kanalicu možete čistiti istim sredstvom kojim čistite svoju tuš kabinu i za preciznije čišćenje možete koristiti staru četkicu kako biste došli do užih mjesta koje kanalica može imati. Nemojte nikada ulijevati prejaka sredstva u kanalicu jer ćete tako oštetiti materijal od kojih je napravljena i ona više neće izgledati lijepo i elegantno nakon toga. Kanalice mogu imati i češalj koji skuplja dlake što će vam još dodatno olakšati čišćenje, ali i smanjiti račune za odštopavanje odvoda.

Koja je brzina protoka vode odgovarajuća za vaš tuš?

Standard EN 1253-2 navodi specifične zahtjeve za protok vode kroz odvodne kanalice, uključujući one u tuševima. Protok se obično mjeri u litrama po sekundi (l/s), a minimalni zahtjevi ovise o veličini i dizajnu kanalice. Na primjer, za standardne tuš kanalice, minimalni protok koji bi trebale podržavati često je oko 0.6-0.8 l/s, to jest, protok armature + 20% = minimalni odvod, ali to može varirati ovisno o specifičnim dimenzijama i tipu instalacije.

Sifon za tuš

Sifon za tuš kadu sprječava prodor neugodnih mirisa iz kanalizacije, ali i naravno dovodi vodu iz vaše tuš kabine kako biste se tuširali bez brige. Ima mnogo vrsta sifona za tuš kadu, no zapravo oni svi imaju samo jedan cilj, a to je da ispuštaju otpadne vode u kanalizaciju, stoga se sifoni najčešće razlikuju u dimenziji, izgledu i materijalu od kojeg su napravljeni. Najpoznatije vrste sifona su: sifon s čašicom, valoviti sifon, U/S sifon i suhi sifon.

Sifon s čašicom vrlo je praktičan jer skuplja nečistoće i zbog toga ga se vrlo lako čisti, no zbog tako temeljitog sakupljanja prljavštine i kose, potrebno ga je ipak malo češće održavati nego druge sifone. S druge strane, kod U/s sifona glatka unutrašnjost tvrdih plastičnih cijevi od kojih su napravljeni, ne dozvoljava nakupljanje naslaga, što rezultira vrlo rijetkim začepljenje, a to znači i vrlo rijetkim čišćenjem.

Za razliku od U/S sifona, valoviti imaju naborane plastične cijevi i zbog takve vrste crijevi vrlo su fleksibilni. No mana im je što se u tim naborima može zadržavati dosta prljavštine. I na kraju, suhi sifoni u kojima se voda zapravo uopće ne zadržava. Oni su napravljeni tako da se sustav klapni (poklopaca) otvara kada prolazi voda i zatim odmah zatvara i tako se sprječava povratak neugodnih mirisa iz kanalizacije, a također nema ni prljavštine jer se voda ne zadržava dugo u sifonu. Najčešće su proizvedeni od izdržljivih materijala kao što su metal ili plastika, što sprječava da brzo zahrđaju ili se oštete s jakim sredstvima za čišćenje kupaone.

Kako postaviti sifon za tuš kadu?

Ako niste nikada postavljali sifon ili radili bilo kakve poslove koji uključuju odvodnju vode, najbolje bi bilo da kontaktirate vodoinstalatera kako biste bili sigurni da voda neće doći do dnevnog boravka u slučaju krivo postavljenog sifona. Vrlo je važno i da znate koji vam sifon za tuš kadu najbolje odgovara, jer sama instalacija i nije toliko komplicirana, ali ako u startu odabere krivi sifon, dalje vam više ništa neće ići od ruke.

Sifon za sudoper lakše je montirati nego za tuš kabinu, stoga nemojte podcijeniti težinu ove promjene. Svakako za kraj, morate paziti i da prilikom instalacije ne oštetite tuš kabinu jer ste u tom trenutku napravili više štete nego koristi.

Kako očistiti sifon za tuš?

Sifoni za tuš kadu se znaju često zaštopati zbog količine kose koja otpada prilikom tuširanja, ali i jer se talože sapun i ostali preparati koje koristimo za tuširanje. Najefikasnije čišćenje sifona je sajlom ili žicom. Kada to radite morate biti strpljivi. Prvo što morate je ukloniti rukom nečistoće koje se nalaze odmah na ulazu u sifon, zatim umetnite sajlu i lagano ju okrećite dok ne osjetite čep koji je zapravo zaštopao vašu cijev. Kada pronađete čep morate biti uporni dok ne osjetite da ste ga probili i da se začepljenje maknulo. Nakon toga samo pustite vruću vodu kako biste ostatak nečistoća potaknuli da ode u odvod.

Drugi način za čišćenje sifona su sredstva za odčepljivanje odvoda, koja su u nekim slučajevima odlična, a nekad ipak neće djelovati najbolje. Sve ovisi koliko je jako vaše začepljenje, stoga prvo morate utvrditi jačinu začepljenja i zatim odabrati način na koji ćete ga najlakše ukloniti.